Projekt „Znanjem do zaposlenja“ u sklopu Operativnog programa “Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.”, financiran iz Europskog socijalnog fonda započeo je s osposobljavanjima. Ciljane skupine su nezaposlene osobe prijavljene u evidenciju nezaposlenih HZZ-a bez obzira na duljinu prijave.

Projekt je financiran u potpunosti sredstvima EU u iznosu od 976.550,00 kn.

Trajanje projekta je 24 mjeseca, razdoblje provedbe je od 26.3.2019. do 25.3.2021.

Korisnik projekta je udruga „Prospero“, a partneri su Ekološka udruga „Krka“ – Knin i Ekološka udruga „Eko“ – Zrmanja.

Kroz srpanj i kolovoz tekuće godine trajala su osposobljavanja za zanimanja sirar/mljekar i pčelar/medar. Osposobljavanja su se sastojala od teorijskog i praktičnog dijela, a dodjelu diploma organizirali smo u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem Libar, 14.10.2019. godine u prostoriji udruge „Prospero“.

Projekt je financiran u potpunosti sredstvima ESF-a u iznosu od 976.550,00 HRK. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge “Prospero”